دکتر محمد رضا قرائتی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


آدرس مطب

دانستنی های لازم قبل و بعد از نمونه برداری از پروستات با سونوگرافی ترانس رکتال

دانستنی های لازم قبل و بعد از نمونه برداری از پروستات با سونوگرافی ترانس رکتال

قبل از مراجعه:

به صورت تلفنی یا حضوری نوبت سنگ شکن بگیرید.تلفن مرکز سنگ شکن اردیبهشت 7861675 و آدرس آن خیابان رودکی ، جنب ادارۀ گذرنامه، بیمارستان فوق تخصصی کلیۀ «اردیبهشت» است. در صورت مصرف قرص آسپیرین(ASA) ، پلاویکس ،وارفارین یا سایر رقیق کننده های خون باید پس از اطلاع دادن به پزشکی که این داروها را تجویز نموده اند، از 7 روز قبل مراجعه، آن را قطع کنید. شب قبل از مراجعه استحمام و نظافت نمایید. از روز قبل از مراجعه قرصهای تجویز شده را طبق دستور (مترونیدازول هر 8 ساعت و سیپروفلوکساسین هر 12 ساعت یک عدد) مصرف کنید. شب قبل از مراجعه، شام سبک یا سوپ میل کنید. صبح روز بیوپسی صبحانه یا چای نخورید و با در دست داشتن جواب تمام آزمایشها و جواب بیوپسی های قبلی به بیمارستان اردیبهشت مراجعه فرمایید.

بعد از پایان بیوپسی و ترخیص:

در صورتی که از بیهوشی برای بیوپسی استفاده شده، پس از به هوش آمدن کامل می توانید از مایعات استفاده کنید و در صورتی که از بیحسی موضعی(ژل) یا نخاعی استفاده شده،دو ساعت بعد می توانید مایعات مصرف کنید. هر دو قرص (سیپروفلوکساسین و مترونیدازول) را تا آخرین عدد ادامه دهید. نمونه ها را به آزمایشگاه پاتولوژی برده و پس از آماده شدن نتیجه، به پزشک معالج مراجعه نمایید. ادامۀ درمان بر اساس جواب بیوپسی است. اگر پس از ترخیص دچار یکی از علائم زیر شدید با پزشک معالج یا بیمارستان اردیبهشت تماس گرفته و در صورت عدم دسترسی به پزشک معالج به اورژانس بیمارستان خورشید(خیابان استانداری)مراجعه کنید: تب بیش از 38 درجه،لرز،حال عمومی بد،بند آمدن ادرار،دفع زیاد خون از راه ادرار یا مقعد(توجه داشته باشید که بعد از بیوپسی پروستات ،خونریزی از راه ادرار یا از مقعد اگر به مقدار کم باشد طبیعی است وطی چند روز بهبود می یابد.) مجددا تاکید می شود که تب و لرز بعد از بیوپسی پروستات می تواند علامتی از راهیابی باکتریهای مقعدی به خون باشد و باید جدی گرفته شود و نیاز به بستری دارد.بنابراین در صورت وقوع تب و لرز بعد از بیوپسی پروستات فورا به پزشک معالجتان اطلاع دهید.


آدرس مطب : اصفهان،خیابان آمادگاه،کنارمبل آبنوس،ساختمان آژند،بلوک اداری،طبقه سوم،واحد32
تلفن : 32240906 - 031
صفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگربیوگرافیبرنامه هفتگیمطالب و مقالات عمومیبیوگرافیخوشبختی در یک کلامسفرنامه تونسسوالات رایج بعد عمل جراح