دکتر محمد رضا قرائتی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


آدرس مطب

سوالات رایج و دانستنی های لازم پس از عمل هیدروسل

1- - پس از عمل از کی میتوان راه رفت؟ حدود چند ساعت پس از عمل می توانید روی تخت بنشینید و پاها را از لبه تخت آویزان کنید و سپس با کمک همراه راه بروید.
2- رژیم غذایی پس از عمل چیست؟ حدود هشت ساعت پس از عمل می توانید بتدریج از مایعات استفاده کنید وچنانچه از بیهوشی عمومی برای شما استفاده شده است ، بهتر است غذاهای معمولی را از روز بعد شروع کنید.
3- پس از عمل چند روز باید بستری بود؟ چنانچه مشکل خاصی وجود نداشته باشد، عصر همان روز یا صبح روز بعد از عمل ترخیص خواهید شد.گاهی لوله ای به نام درن در هنگام عمل برای تخلیه ترشحات داخل کیسه بیضه گذاشته می شود که یک سر آن از پوست بیرون است.این لوله معمولا قبل از ترخیص،خارج می شود.

4- پس از چه مدتی می توان به سر کار رفت؟ از یک هفته پس از عمل می توان به فعالیتهای عادی بازگشت.
5- پس از جراحی کی باید پانسمان را تعویض کرد؟ پانسمان را دو روز بعد از عمل بردارید و اگر ترشحی وجود نداشته باشد پس از آن دیگر نیاز به پانسمان ندارید.
6- چه مدت پس از عمل می توان به حمام رفت؟ در صورتی که محل زخم ترشح نداشته باشدو دِرن خارج شده باشد ، دو روز بعد از عمل می توان به حمام رفت.

7- بخیه ها کی خارج می شوند؟ جراح ممکن است از بخیه های قابل جذب یا غیرقابل جذب برای عمل شما استفاده کند. در صورتی که از بخیه های غیرقابل جذب استفاده شده باشد بخیه ها هفت الی ده روز پس از عمل خارج می شوند.درن ممکن است روز ترخیص یا چند روز بعد(بسته به نظر پزشک) خارج شود.
8- پس از ترخیص چه دارویی نیاز است؟ بسته به نیاز مسکن و آنتی بیوتیک توسط پزشک تجویز می شود.
9- آیا احتمال عود هیدروسل وجود دارد؟ بله این احتمال وجود دارد ولی بسیار کم است.

دانستنی های لازم پس از عمل:
برای جلوگیری از تورم بیضه پس از عمل بمدت حدود دو هفته از شورت تنگ استفاده کنید.
باقی ماندن تورم محل عمل تا چند هفته پس از عمل طبیعی است و با بالا نگه داشتن بیضه ها و مصرف دارو، بهبود می یابد اما اگر خیلی طولانی به پزشک خود مراجعه نمایید.
معمولا بیضه ای که عمل تخلیه هیدروسل بر روی آن انجام شده همیشه کمی بزرگتر از بیضه طبیعی سمت مقابل باقی می ماند که این موضوع طبیعی است و اهمیتی ندارد.


آدرس مطب : اصفهان،خیابان آمادگاه،کنارمبل آبنوس،ساختمان آژند،بلوک اداری،طبقه سوم،واحد32
تلفن : 32240906 - 031
مطالب و مقالات عمومیبیوگرافیخوشبختی در یک کلامسفرنامه تونسسوالات رایج بعد عمل جراحصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگربیوگرافیبرنامه هفتگی