دکتر محمد رضا قرائتی

متخصص کلیه و مجاری ادراری


آدرس مطب

قراردادهای درمانی مطب

خاطرات سفربه تونس - قسمت دوم

5- «استادیوم» هم که در همان نزدیکی است توسط رومیها ساخته شده و نشان می دهد که این قوم متمدن چقدر به ماندگاری خود در این نواحی امیدوار بوده اند که برای اجرای تاتر و تفریح و سرگرمی خود چنین بناهای عظیمی را ساخته اند..این استادیوم به صورت U است که جلوی آن سن (صحنه نمایش) است ودر آن تاتر اجرا می شده است.

الان هم گنجایش آن در حدی است که در آن کنسرتهای بین المللی برگزار می شود از جمله چند سال قبل که در آن مایکل جکسون کنسرت داده است.ما کمی دیر به استادیوم رسیدیم و ساعت بازدید تمام شده بود ولی سرایدار آنجا در ازای دریافت نفری یک دینار اجازه داد داخل شویم،در عوض خودمان تنهایی در استادیوم بودیم.

6- « سیدی بو سعید»:روستای کوچک و بسیار زیبایی است چسبیده به شهر تونس.شهرت این روستا به خاطر همان خانه های با دیوار های سفید و پنجره های آبی آسمانی است که به نماد تونس تبدیل شده است.البته این ترکیب در همه جای تونس دیده می شود ولی در اینجا جلوه بیشتری دارد.طبیعت سرسبز مدیترانه ای،آسمان آبیِ آبی،دریای آبیِ آبی و در و پنجره های آبی در زمینۀ سفید جلوه بی نظیر از زیبایی و نمای چشم نوازی به این روستا داده است.

7- «حمامات» : این شهر در 70 کیلومتری جنوب شهر تونس است . جمعیت این شهر حدود ۲۰ هزار نفر است و سالی۵۰ هزار توریست دارد! جذابیتهای این شهر ساحلها و ورزشهای آبی است. این شهر هم مثل شهر تونس دو قسمت قدیمی و جدید دارد.در بخش قدیمی خیابانها و خانهها مثل سیدی بوسعید با همان ترکیب رنگ سفید و آبی است که تقریبا تمام آن شکل بازار به خودش گرفته است.

یک قلعه هم از زمان کارتاژها هست که نسبتا سالم مانده و بازسازی هم شده. قلعه درست کنار مدیترانه است.در همین فاصله کوتاه قلعه با ساحل دریا یک کافه باریک و طولانی هم درست کرده اند که آدمها ساعتها آنجا مینشینند و دریا را نگاه میکنند و اگر زوج جوانی باشند احتمالا در مورد آینده صحبت می کنند!(راستی یادم رفت بگویم که در خود شهر تونس هم یک خیابان عشاق وجود دارد که پر است از موارد منکراتی!یعنی دختر و پسرهای جوان و پیر و میانسال را می بینید که زبانم لال زبانم لال دارند با هم حرف می زنند و یک نفر هم پیدا نمیشود که ارشادشان کند!نمی دانم مگر اینها 110 ندارند؟اصلا چه معنی میدهد که دختر و پسر قبل ازدواج با هم حرف بزنند؟). بخش جدید شهر هم که بسیار زیبا و بر طبق اصول معماری جدید ساخته شده و پراست از مراکز تفریحی، کلوبهای ورزشی و تفریحی، کافی شاپ و ساحلهای زیبا.

8- و نهایتا اینکه به نظر من زیباترین مکان دیدنی تونس همان ساحلهای مدیترانه است که می توان ساعتها در کنار آن نشست و به آسمان آبی و آبهای آبی خیره شد و به صدای دریا گوش داد و به گذشته و آینده فکر کرد.یک هفته بدون موبایل و بدون اینترنت و به دور از عمل جراحی و مطب تجربۀ دلپذیری بود که تنها نقص آن ، نبودن عزیزانی بود که مسلما بودن آنها لذت این مسافرت را چند برابر می کرد.


آدرس مطب : اصفهان،خیابان آمادگاه،کنارمبل آبنوس،ساختمان آژند،بلوک اداری،طبقه سوم،واحد32
تلفن : 32240906 - 031
بیوگرافیبرنامه هفتگیمطالب و مقالات عمومیبیوگرافیخوشبختی در یک کلامسفرنامه تونسسوالات رایج بعد عمل جراحصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر